РМO бібліотекарів Мелітопольського району
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [125]
Бібліотечні уроки [14]
Сценарії бібліотечних заходів [14]
Знаменні дати [23]
Бібліотечне життя [46]
Наше опитування
Які вислови тобі ближче?
Всього відповідей: 61
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Новини

У категорії матеріалів: 125
Показано матеріалів: 21-30
Сторінки: « 1 2 3 4 5 ... 12 13 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Віртуальні спільноти шкільних бібліотекарів

31 січня 2018 року в Запорізькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 екологічного профілю відбувся обласний семінар з теми: "Організація роботи бібліотек ЗНЗ: науково-методичний супровід. Форми роботи з підвищення професійних компетентностей бібліотечних працівників в умовах реформування освіти".

Були розглянуті наступні питання:

1. Форми роботи щодо підвищення професійних компетентностей бібліотечних працівників в умовах реформування освіти (Крижко Людмила Володимирівна, методист методичного відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР)

2. Використання платформи «Освітнє середовище Запорізького регіону» в організації та проведенні курсів підвищення кваліфікації бібліотекарів навчальних закладів (Швець Юлій Олександрович, доцент, кандидат фізико-математичних наук, завідувач кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті КЗ «ЗОІППО» ЗОР)

3. Організація методичної роботи з бібліотекарями в сучасних умовах: з досвіду роботи (Холодуліна Наталія Іванівна, методист сектору інформаційного забезпечення та моніторингу якості освіти Енергодарського НМЦ)

4. Віртуальне методичне об’єднання – сучасна форма професійного зростання бібліотекарів: з досвіду роботи (Симоненко Галина Вікторівна, керівник ВМО бібліотекарів ЗНЗ м. Токмака)

5. Організаційна робота методиста щодо залучення бібліотекарів ЗНЗ до віртуальних форм підвищення кваліфікації (Самохліб Інна Вячеславівна, методист Гуляйпільського РМК)

6. Блог методичного об’єднання як засіб підвищення професійної майстерності бібліотечних працівників (Д'яченко Інна Володимирівна, методист відділу освіти Вільнянської РДА)

 

Новини | Переглядів: 396 | Додав: Irina | Дата: 04.02.2018 | Коментарі (0)

ЯКІСНІ ЗМІНИ БІБЛІОТЕК ЗАДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

Стратегію розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України» розроблено Міністерством культури України спільно із Українською бібліотечною асоціацією та провідними бібліотеками за сприянням програми «Бібліоміст».

Документ включає аналіз сучасного стану та визначає проблеми бібліотечної справи в Україні; вказує на пріоритети діяльності бібліотек в умовах якісних змін; деталізує напрями розвитку бібліотечної справи, завдання та очікувані результати від їхньої реалізації; визначає план дій на короткострокову (2016-2017 рр,), середньострокову (2018-2020 рр.) та довгострокову перспективу (2021-2025 рр.).

Стратегії розвитку окремих бібліотечних мереж та бібліотек мають розроблятися відповідно до цієї Стратегії. При реалізації заходів слід обов`язково враховувати специфіку обслуговування людей з особливими потребами.

Новини | Переглядів: 371 | Додав: Irina | Дата: 01.02.2018 | Коментарі (0)

Переводимо фонд на УДК.

Шановні друзі!

Передевляючись блоги не могла пройти повз Методичних рекомендацій від фахівців Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Горького щодо переводу бібліотечного фонду на УДК. Пропоную і вам ознайомитися з даним корисним матеріалом.

Ви знайдете відповіді на запитання:

- де взяти таблиці УДК;

- як організувати перехід на УДК;

- що робити з бібліотечним фондом;

- що робити з каталогом;

- що робити з каталожною карткою;

- що робити з книжковими розподільниками;

- що робити з щоденниками роботи, сумарною книгою тощо.

Дивитись тут

Новини | Переглядів: 377 | Додав: Irina | Дата: 18.01.2018 | Коментарі (0)

                                                     

Любі друзі, колеги!  

Нехай життя із кожним кроком

Ваш дім наповнює скарбами!

Нехай тепло людських сердець

Вам душу щиро зігріває,

І переможних справ вінець

Хай Вашу голову вінчає!

Хай ширшим стане друзів коло:

Протягне руку всякий стрічний,

І буде кожен день казковим

Як ніч Різдвяна й Новорічна! Вітаю Вас з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!

Новини | Переглядів: 405 | Додав: Irina | Дата: 31.12.2017 | Коментарі (0)

Про внесення змін до інструкції про порядок комплектування та облік підручників

МОН наказом від 22.08.2017 р. № 1228 внесло зміни до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І — ІІ рівнів акредитації, затвердженої наказом МОН від 02.12.2013 р. № 1686.

Зокрема, абз. 2 п. 9 розд. ІІ викладено в такій редакції: «Списання здійснюється на підставі акта про списання з балансу бюджетних установ і організацій вилученої з бібліотеки літератури за формою згідно з додатком 4 до цієї Інструкції». Цей додаток 4 — Акт про списання з балансу бюджетних установ і організацій вилученої з бібліотеки літератури — є новим. Його запроваджено наказом № 1228. Крім цього, п. 11 зазначеної Інструкції викладено в новій редакції, а саме: «Списані згідно з актом підручники і навчальні посібники передаються до установ, що займаються заготівлею вторинної сировини. Кошти, одержані від списаних підручників і навчальних посібників, перераховуються на відповідний поточний рахунок загальноосвітнього, професійно-технічного навчального закладу чи вищого навчального закладу І — ІІ рівнів акредитації і повинні бути використані для придбання необхідних навчальних підручників і посібників».

Наказ та Акт

Джерело: Законодатство України

 

Новини | Переглядів: 390 | Додав: Irina | Дата: 25.11.2017 | Коментарі (0)

21.11.2017 на базі Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся семінар шкільних бібліотекарів з теми «Бібліографічна робота в бібліотеці: організація і методика» На семінарі були розглянуті такі питання:

1. Зміст бібліографічної роботи в шкільній бібліотеці.

2.Перехід на таблиці УДК: знайомимося й готуємося впроваджувати.

3.Організація абеткового та систематичного каталогу.

4.Бібліографічний опис документів на кожен вид печатної продукції                                                        .

Новини | Переглядів: 404 | Додав: Irina | Дата: 23.11.2017 | Коментарі (0)

Як скласти методичні рекомендації

У навчальному процесі чи трудової діяльності досить часто доводиться використовувати методичні рекомендації. Цей документ регламентує певний порядок виконання будь-якої роботи. Це набір і послідовність дій і правил, вироблених на основі позитивного досвіду, необхідних для успішного виконання цієї роботи.

Інструкція

1.Для будь-яких методичних рекомендацій існує певна структура, якої мають дотримуватися автори. Вона в будь-якому випадку повинна містити титульний лист, відомості про автора або авторів колективі (посади, кваліфікаційні категорії, вчені ступені), коротку анотацію, вступ, основну частину, список рекомендованої літератури і додатки, якщо вони є.

2.На титульному аркуші вкажіть назву установи, прізвище та ініціали автора (авторів), назва, яка повинна починатися словами: «Методичні рекомендації по», назва міста, рік складання.

3.У короткій анотації, яка наводиться верху на другому аркуші, напишіть суть розглянутих питань, призначення даних методичних рекомендацій, вкажіть джерела позитивного досвіду, який ліг в основу їх розробки та перерахуйте сфери їх можливого застосування. Внизу другого листа помістіть відомості про автора або авторів.

4.У вступі дайте обгрунтування необхідності складання даних методичних рекомендацій, короткий аналіз стану справ з даного в них питання, охарактеризуйте значимість розробки, перерахуйте, де і кому вони можуть бути корисні в практичній роботі. Визначте цілі і дайте короткий опис очікуваних результатів від використання даного документа. Обгрунтуйте його особливості та новизну в порівнянні з іншими подібними документами, розробленими в даній області.

5.В основній частині рекомендацій опишіть поетапний порядок, алгоритм, форми і методи виконання даного процесу. Дайте поради за рішенням супутніх питань, а також рекомендації щодо матеріально-технічного, фінансового, кадрового забезпечення процесу. Зверніть увагу на найбільш важкі моменти виходячи з того досвіду, який вже є у автора, застерігаючи читача від типових помилок.

6.Складіть список рекомендованої літератури в алфавітному порядку. Дотримуйтеся при його складанні затверджених нормативною документацією правил оформлення літературних джерел.

7.Як додаток вкажіть ті матеріали, які не увійшли в основну частину змісту методичних рекомендацій, але є необхідними для виконання даного робочого процесу. Це можуть бути інші методичні рекомендації та інструктивні матеріали, а так само документи, що ілюструють процес: діаграми, схеми, карти, фотографії.

Джерело: Як просто

Новини | Переглядів: 353 | Додав: Irina | Дата: 09.11.2017 | Коментарі (0)

Буктрейлер: розкажи про книгу по-новому!

Друже, коли Ти йдеш у кінотеатр, на екрані показують трейлери фільмів, які от-от вийдуть у прокат. А Ти знаєш, що на книжки теж бувають трейлери? Можливо, Ти бачив їх або навіть робив на урок? Буктрейлери допомагають зрозуміти, про що книга. Вони стисло розповідають сюжет і занурюють в атмосферу твору, проте не розкривають інтригу, аби цікаво було читати. Вмощуйся зручніше — Пустунчик розповість Тобі, звідки взялися буктрейлери, покаже свої улюблені та пояснить, як зробити буктрейлер самому. Читати далі...

Новини | Переглядів: 378 | Додав: Irina | Дата: 15.10.2017 | Коментарі (0)

Шановні коллеги!

Від усього серця вітаю Вас з професійним святом – Днем бібліотек.

Новини | Переглядів: 390 | Додав: Irina | Дата: 01.10.2017 | Коментарі (0)

Декомунізація і бібліотечні фонди

До уваги методистів, керівників та бібліотекарів ЗНЗ. Сьогодні часто виникають питання щодо долі творів, які містять комуністичну символіку. Відповідь на це питання Ви знайдете на сторінці нашого сайту. Заходьте, читайте!

21 травня 2015 року вступили у дію 4 закони про декомунізацію, а саме закони: "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"; "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки"; "Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті"; "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років". Таким чином розпочалася масштабна реформа декомунізації, наслідком якої є очищення публічного простору від тоталітарної символіки, відхід від радянського минулого та його переосмислення. У широкому контексті це прагнення остаточно дати належну оцінку злочинам тоталітарних режимів та залишити в минулому тоталітарні практики.

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ВИЛУЧЕННЯ З БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ ТВОРІВ, ЩО МІСТЯТЬ КОМУНІСТИЧНУ СИМВОЛІКУ

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» символікою комуністичного тоталітарного режиму є, в тому числі, зображення, написи, присвячені особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівникам радянських органів державної безпеки всіх рівнів, а також зображення гасел комуністичної партії та цитат вищезазначених осіб. Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 4 вищезазначеного Закону заборона використання символіки комуністичного тоталітарного режиму не поширюється на випадки використання такої символіки «в експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації». З огляду на це, Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» вилучення будь-яких творів або авторів з бібліотечних фондів, у тому числі галузевої літератури, у якій згадуються рішення керівних органів комуністичної партії або містяться цитати діячів комуністичної партії та радянських органів влади та управління, не передбачено та не вимагається. Вилучення з бібліотечних фондів конкретної бібліотеки будь-яких творів, а так само внесення творів до Державного реєстру національного культурного надбання, створення їх страхових копій тощо здійснюється виключно на загальних підставах, передбачених статтями 15-18 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», у порядку, встановленому Міністерством культури України.

Джерело: УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ http://www.memory.gov.ua/news/roz-yasnennya-shchodo-viluchennya-z-bibliotechnikh-fondiv-tvoriv-shcho-mistyat-komunistichnu-si

Новини | Переглядів: 353 | Додав: Irina | Дата: 24.09.2017 | Коментарі (0)

Форма входу
Друзі сайту

Веб-ресурси бібліотекарів


Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz