РМO бібліотекарів Мелітопольського району
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [125]
Бібліотечні уроки [14]
Сценарії бібліотечних заходів [14]
Знаменні дати [23]
Бібліотечне життя [46]
Наше опитування
Які вислови тобі ближче?
Всього відповідей: 61
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 222
Показано матеріалів: 31-40
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 ... 22 23 »

Як скласти методичні рекомендації

У навчальному процесі чи трудової діяльності досить часто доводиться використовувати методичні рекомендації. Цей документ регламентує певний порядок виконання будь-якої роботи. Це набір і послідовність дій і правил, вироблених на основі позитивного досвіду, необхідних для успішного виконання цієї роботи.

Інструкція

1.Для будь-яких методичних рекомендацій існує певна структура, якої мають дотримуватися автори. Вона в будь-якому випадку повинна містити титульний лист, відомості про автора або авторів колективі (посади, кваліфікаційні категорії, вчені ступені), коротку анотацію, вступ, основну частину, список рекомендованої літератури і додатки, якщо вони є.

2.На титульному аркуші вкажіть назву установи, прізвище та ініціали автора (авторів), назва, яка повинна починатися словами: «Методичні рекомендації по», назва міста, рік складання.

3.У короткій анотації, яка наводиться верху на другому аркуші, напишіть суть розглянутих питань, призначення даних методичних рекомендацій, вкажіть джерела позитивного досвіду, який ліг в основу їх розробки та перерахуйте сфери їх можливого застосування. Внизу другого листа помістіть відомості про автора або авторів.

4.У вступі дайте обгрунтування необхідності складання даних методичних рекомендацій, короткий аналіз стану справ з даного в них питання, охарактеризуйте значимість розробки, перерахуйте, де і кому вони можуть бути корисні в практичній роботі. Визначте цілі і дайте короткий опис очікуваних результатів від використання даного документа. Обгрунтуйте його особливості та новизну в порівнянні з іншими подібними документами, розробленими в даній області.

5.В основній частині рекомендацій опишіть поетапний порядок, алгоритм, форми і методи виконання даного процесу. Дайте поради за рішенням супутніх питань, а також рекомендації щодо матеріально-технічного, фінансового, кадрового забезпечення процесу. Зверніть увагу на найбільш важкі моменти виходячи з того досвіду, який вже є у автора, застерігаючи читача від типових помилок.

6.Складіть список рекомендованої літератури в алфавітному порядку. Дотримуйтеся при його складанні затверджених нормативною документацією правил оформлення літературних джерел.

7.Як додаток вкажіть ті матеріали, які не увійшли в основну частину змісту методичних рекомендацій, але є необхідними для виконання даного робочого процесу. Це можуть бути інші методичні рекомендації та інструктивні матеріали, а так само документи, що ілюструють процес: діаграми, схеми, карти, фотографії.

Джерело: Як просто

Новини | Переглядів: 354 | Додав: Irina | Дата: 09.11.2017 | Коментарі (0)

Буктрейлер: розкажи про книгу по-новому!

Друже, коли Ти йдеш у кінотеатр, на екрані показують трейлери фільмів, які от-от вийдуть у прокат. А Ти знаєш, що на книжки теж бувають трейлери? Можливо, Ти бачив їх або навіть робив на урок? Буктрейлери допомагають зрозуміти, про що книга. Вони стисло розповідають сюжет і занурюють в атмосферу твору, проте не розкривають інтригу, аби цікаво було читати. Вмощуйся зручніше — Пустунчик розповість Тобі, звідки взялися буктрейлери, покаже свої улюблені та пояснить, як зробити буктрейлер самому. Читати далі...

Новини | Переглядів: 378 | Додав: Irina | Дата: 15.10.2017 | Коментарі (0)

Шановні коллеги!

Від усього серця вітаю Вас з професійним святом – Днем бібліотек.

Новини | Переглядів: 390 | Додав: Irina | Дата: 01.10.2017 | Коментарі (0)

Декомунізація і бібліотечні фонди

До уваги методистів, керівників та бібліотекарів ЗНЗ. Сьогодні часто виникають питання щодо долі творів, які містять комуністичну символіку. Відповідь на це питання Ви знайдете на сторінці нашого сайту. Заходьте, читайте!

21 травня 2015 року вступили у дію 4 закони про декомунізацію, а саме закони: "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"; "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки"; "Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті"; "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років". Таким чином розпочалася масштабна реформа декомунізації, наслідком якої є очищення публічного простору від тоталітарної символіки, відхід від радянського минулого та його переосмислення. У широкому контексті це прагнення остаточно дати належну оцінку злочинам тоталітарних режимів та залишити в минулому тоталітарні практики.

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ВИЛУЧЕННЯ З БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ ТВОРІВ, ЩО МІСТЯТЬ КОМУНІСТИЧНУ СИМВОЛІКУ

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» символікою комуністичного тоталітарного режиму є, в тому числі, зображення, написи, присвячені особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівникам радянських органів державної безпеки всіх рівнів, а також зображення гасел комуністичної партії та цитат вищезазначених осіб. Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 4 вищезазначеного Закону заборона використання символіки комуністичного тоталітарного режиму не поширюється на випадки використання такої символіки «в експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації». З огляду на це, Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» вилучення будь-яких творів або авторів з бібліотечних фондів, у тому числі галузевої літератури, у якій згадуються рішення керівних органів комуністичної партії або містяться цитати діячів комуністичної партії та радянських органів влади та управління, не передбачено та не вимагається. Вилучення з бібліотечних фондів конкретної бібліотеки будь-яких творів, а так само внесення творів до Державного реєстру національного культурного надбання, створення їх страхових копій тощо здійснюється виключно на загальних підставах, передбачених статтями 15-18 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», у порядку, встановленому Міністерством культури України.

Джерело: УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ http://www.memory.gov.ua/news/roz-yasnennya-shchodo-viluchennya-z-bibliotechnikh-fondiv-tvoriv-shcho-mistyat-komunistichnu-si

Новини | Переглядів: 353 | Додав: Irina | Дата: 24.09.2017 | Коментарі (0)

До відома керівників та педагогічних працівників ЗНЗ

Міністерство культури України спільно з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» проводить у м. Попрад (Словацька Республіка) з 20 по 23 листопада 2017 року ІІІ Міжнародний фестиваль дитячо-молодіжної творчості «Веселка миру». Мета Фестивалю: підтримка творчої, талановитої молоді, популяризація європейських цінностей, здорового способу життя, зміцнення взаємодії між дітьми і молоддю різних країн заради миру та майбутнього. У Фестивалі можуть брати участь діти і молодь України та Словацької Республіки.

Номінації Фестивалю:

- конкурс літературно-музично-спортивних міні-композицій «Молодь обирає здоров’я»,

- вокал,

- хореографія,

- інструментальний, театральний жанр,

- образотворче, декоративно-ужиткове та прикладне мистецтво.

Радимо ознайомитись з:

- листом Мінкультури від 30 серпня 2017 року № 1002/4/15-17 «Про організацію ІIІ Міжнародного фестивалю дитячо-молодіжної творчості «Веселка миру» та ПОЛОЖЕННЯМ проведення ІІІ Міжнародного фестивалю дитячо-молодіжної творчості «Веселка миру» (з додатками);

- сайтом «Всеукраїнська молодіжна громадська організація «СЕРЦЕ ДО СЕРЦЯ» (http://sds.in.ua/category/news/)

Новини | Переглядів: 345 | Додав: Irina | Дата: 10.09.2017 | Коментарі (0)

Універсальна десяткова класифікація: методика індексування.

Досвід колег з ОУНБ м.Суми

Новини | Переглядів: 386 | Додав: Irina | Дата: 10.09.2017 | Коментарі (0)

У День знань, дорогі колеги, хочу вам побажати в новий навчальний рік увійти з новими силами та креативними ідеями, гарним настроєм і добрим здоров'ям, великим прагненням до спільного успіху. Нехай у кожного з нас все виходить на відмінно.

 

Новини | Переглядів: 373 | Додав: Irina | Дата: 31.08.2017 | Коментарі (0)

Організація та планування роботи МО шкільних бібліотекарів на 2017/2018 навчальний рік

29 серпня у Н-Миколаївській школі відбулася інструктивно-методична нарада бібліотекарів Мелітопольського районну. На нараді були розглянуті слідуючі питання:

1. Організація та планування роботи методичного об'єднання шкільних бібліотекарів на 2017/2018 навчальний рік.

Керівник методичного об'єднання Гунчак І.В. презентувала для обговорення план роботи методичного об'єднання шкільних бібліотекарів на новицй навчальний рік та акцентувала що головні зусилля методичного об’єднання шкільних бібліотекарів будуть зосереджені на надання реальної, дієвої допомоги бібліотечним працівникам у підвищенні їхньої професійної майстерності. Вона познайомила бібліотекарів з новими нормативними документами:

Щодо наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 : лист ІМЗО від 18.07.2017 № 211/10-1500

"Про припинення використання в Україні Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації" : постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 р. № 1777

"Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек" : наказ МОН України від 26.06.2017 р. № 929

Про внесення змін до Типових правил користування бібліотеками в Україні : наказ Міністерства культури України від 19.04. 2017 № 340

Важливі пам'ятні та ювілейні дати 2017/2018 навчального року : додаток 3 до листа МОН України від 27.07.2017 № 1/9-4

2. Стан забезпечення учнів ЗНЗ підручниками у 2017/2018 навчальному році.

Методист районного відділу освіти по бібліотечним фондам Баша О.М. доповіла про надходження підручників для учнів 9 класів; проаналізувала стан забезпечення учнів ЗНЗ підручниками у новому навчальному році. Відповідно контингенту учнів у 2017/2018 навчальному році був здійснений перерозподіл підручників між школами. Також познайомила з з Перелікиомнавчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників та електронною версії підручників для 9 класу.

3.Методтчні рекомендації щодо проведення в 2017 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

Керівник творчої групи Касьяненко О.А. познайомила бібліотекарів з рекомендаціями, щодо проведення Місячника шкільних бібліотек і особливо зупинилася на нових формах проведення різних заходів.

Новини | Переглядів: 398 | Додав: Irina | Дата: 30.08.2017 | Коментарі (0)

Перелік  навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників

Міністерством освіти надано переліки навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих відомством для використання у початкових класах, основній і старшій школі, а також відповідні переліки для використання у школах з навчанням мовами національних меншин. Відповідний лист № 1/11-8269 17 серпня 2017 року "Про переліки навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах" підписаний заступником міністра Павлом Хобзеєм.

У Міністерстві освіти звертають увагу освітян на те, що вказані переліки постійно доповнюватимуться новими назвами навчально-методичних посібників за результатами їх розгляду відповідними предметними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти, а також оновлюватимуться з урахуванням терміну дії грифів і будуть доступними для ознайомлення в режимі онлайн.

Новини | Переглядів: 364 | Додав: Irina | Дата: 23.08.2017 | Коментарі (0)

Місячник шкільних бібліотек – 2017

Відповідно до листа Інституту модернізаціїї змісту освіти від 18.07.2017 р. № 211/10-1500 "Щодо наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 "Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек" з 01 по 31 жовтня 2017 року Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходитиме під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

До вашої уваги Рекомендації щодо проведення в 2017 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

Новини | Переглядів: 373 | Додав: Irina | Дата: 17.08.2017 | Коментарі (0)

Форма входу
Друзі сайту

Веб-ресурси бібліотекарів


Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz