РМO бібліотекарів Мелітопольського району
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [115]
Бібліотечні уроки [14]
Сценарії бібліотечних заходів [14]
Знаменні дати [22]
Бібліотечне життя [46]
Наше опитування
Які вислови тобі ближче?
Всього відповідей: 57
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Новини

Он-лайн семінар

Аукціон ідей

Шановні колеги!

Для того щоб обслуговування читачів відповідало потребам сьогодення, необхідно значну увагу приділяти впровадженню нових форм роботи. Шкільна бібліотека - це місце, куди приходять не тільки отримати інформацію, а за допомогою та для спілкування. Кожна бібліотека має свою особливість в роботі. Проте завжди це було місце "де розум і душа черпають свою силу". Тому так важливо не обмежуватися традиційними формами роботи, а шукати нові шляхи популяризації літератури, ціуавих, захоплюючих масових заходів. До вашої уваги словничок "Бібліотечна абетка від А до Я", який допоможе познайомитися з новими, цікавими формами масової роботи. Гадаю він стане у пригоді всім бібліотекарям.

Роль шкільної бібліотеки у формуванні національно-патріотичного виховання

Вдихнути в юну істоту душу громадянина – це значить передати не тільки радість, захоплення, гордість за все те, що становить собою наші святині, а й сердечний біль, тривогу, турботу за долю цих святинь – свободу і незалежність, честь і велич, багатство і славу нашої улюбленої Вітчизни.  В.О.Сухомлинський

Ці слова В.О.Сухомлинського – видатного педагога, громадянина − можуть слугувати орієнтиром у національно-патріотичному вихованні молодого покоління. Утвердження громадянських цінностей, виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції є одним із найважливіших пріоритетів загальноосвітніх шкіл. До цієї важливої місії долучаються і шкільні бібліотекі, які бібліотечними засобами сприяють формуванню у підростаючого покоління патріотичних почуттів, формуванню громадянськості.

Який же патріотизм, з якими якостями і рисами ми повинні формувати у дітей? Серед характерних ознак патріотизму визначається:

  • розуміння і сприйняття української ідеї;
  • сприяння розбудові державної незалежності;
  • засвоєння національних цінностей: української культури, мови;
  • прищеплення шанобливого ставлення до історичної пам’яті.

Метою національно-патріотичного виховання є формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків. Виховання молоді на кращих прикладах життя борців за становлення української державності є одним з найбільш важливих шляхів формування історичної пам’яті. Патріотичне виховання юних сприяє донесенню до них правдивої інформації про героїчне минуле українського народу. Сьогодення ставить перед бібліотечними працівниками важливе і невідкладне завдання – виховати свідомого громадянина, патріота рідної землі, який володіє всіма перерахованими вище якостями. Ефективність національно-патріотичного виховання залежить від форм і методів його організації. Пріоритетну роль у національно-патріотичному вихованні мають відігравати активні форми, що стимулюють творчість, ініціативу, самостійне та критичне мислення. До активних форм належать різноманітні види дискусій, ситуаційно – рольові ігри, ігри-драматизації, “мозкові атаки”, інтелектуальні аукціони, бліц-турніри, веб-екскурси в історію, слайд- вернісажі, слайд-екскурси, віртуальні виставки, бібліомедійні уроки, подорожі віртуальними енциклопедіями, історичні часописи. Не треба нехтувати і традиційними бесідами, диспутами, лекціями, конференціями, вікторинами, конкурсами, усними журналами, різними формами роботи з книгою та періодикою.

Гордість за свою землю, свій народ, а значить, і національна свідомість формується лише за умови, коли людина добре знає історію і культуру рідної держави. Вивчення їх сприяє оволодінню читачами-дітьми знань про походження української нації, історичне минуле українського народу, його героїчні і трагічні сторінки. Особливе місце в вітчизняній історії займає тривала боротьба українського народу за свою державність, волю і незалежність. Виходячи з цього, шкільні бібліотеки висвітлювання саме цих процесів мають вважати одним з головних напрямів своєї роботи з читачами. Ці заходи повинні проводитися постійно і не носити тимчасового характеру.

Ці завдання бібліотекарі вирішують як традиційними бібліотечними формами, так і використовуючи сучасні інформаційні технології. При цьому ці форми роботи повинні ненав’язливо спонукати школярів до читання високодуховної літератури, розкриваючи разом з ними:

- красу й милозвучність української мови;

- неповторність і в той же час вразливість природи рідного краю, підводячи читачів до усвідомлення себе її частинкою;

- традиції українського народу, історію боротьби за свою незалежність;

- кращі морально-етичні якості людини.

У творчому тандемі з педагогами бібліотекарі намагаються донести до серця і розуму дитини, що патріотизм виявляється в любові до Батьківщини, свого народу, турботі про його благо, повазі до українських звичаїв і обрядів, відчутті своєї належності до України, усвідомленні спільності власної долі з долею Батьківщини, досконалому володінні української мовою, усвідомлення моральних та культурних цінностей, знання історії, звичаїв, обрядів, символіки.

У зв’язку з цим одним з напрямів патріотичного виховання дітей в бібліотеці є краєзнавство. Саме краєзнавча робота має посісти важливе місце в діяльності кожної бібліотеки з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у дітей патріотизму, національної свідомості, високої моральності. Ця робота повина сприяти вихованню любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї “малої батьківщини”, її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи. Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, вивчати його історію, мову і культуру.

У процесі реалізації даних напрямків бібліотекарі у тісній співпраці з педагогічним колективом широко залучають учнів до духовних, історичних культурних традицій українського народу, до його ремесел, образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва через книгу, організацію дослідницько-пошукової діяльності.

Важливим аспектом у вихованні патріотизму є популяризація літературного надбання письменників рідного краю, зокрема хрестоматії творів письменників. Бібліотекарі через світ книг розкривають читачам сторінки історичного минулого і сьогодення українського народу, його культурної й духовної спадщини, намагаються показати красу і велич рідної природи та людей, закоханих у свій край. Бібліотекарі повинні широко популяризувати літературний потенціал свого краю, організовувати голосні читання та обговорення літературних творів, творчі зустрічі з письменниками-земляками.

Завдяки цій роботі задовольняється багато дитячих інтересів, тут нерідко загоряється вогник, що пробуджує мрію, та справжні патріотичні почуття.

 

Категорія: Новини | Додав: Irina (23.12.2014)
Переглядів: 1176 | Коментарі: 19 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 191 2 »
0
19 Irina  
Дякую за теплі слова. Дуже рада що матеріал сподобався.

0
18 Irina  
матеріал потрібно переслати на адрес Е.Н. Баши або Гунчак І. В.

17 гунчак Ірина  
Большое спасибо гимназия "Таврия" за присланий материал. А так же всем кто принял участие в семинаре.

16 гімназія "Таврія"  
Бібліотека гімназії постійно здійснює роботу по формуванню національно-патріотичного виховання: організовує книжкові виставки, проводить літературно-музичні композіції, зустрічі з Ввв, воїнами-інтернаціоналістами, активно проводить волонтерську роботу. В бібліотеці організована постійно-діюча виставка літератури "Моя країна - Україна". В жовтні місяці був проведений виховний захід "Ми повинні пам'ятати" до річниці визволення Мелітопольського краю від німецько-фашистських загарбників.

15 Наталия Чихлатых  
Если библиотечные уроки (занятия) проводить систематически, я думаю, результат не заставит себя ждать: увеличится количество читателей, у детей повысится качество знаний, возрастет интерес к чтению КНИГИ. В наше компьютерное время библиотечные уроки должны быть направлены на привлечение детей в библиотеку для общения с КНИГОЙ, а не монитором компьютера или планшета. Но пока...

14 Даша  
Спасибо большое за предоставленный материал. Уверенна, что он мне очень поможет в работе. Всех с наступающим новым годом! До новых встреч на нашем сайте...

13 гунчак Ірина  
Спасибо Наталья за активное участие в работе семинара. А какое ваше мнение по поводу библиотечных уроков.

12 Наталия Чихлатых  
Шановні колеги, будь ласка, активніше висвітлюйте свої бібліотечні заходи на нашому сайті РМО бібліотекарів. Цікаво знати що проводиться у Вас. Інколи, Ваші ідеї я застосовую у себе на практиці. Матеріали інших наштовхують мене на щось цікаве. Дякую.

11 гімназія "Таврія"  
Вважаю, що рекомендайції по проведенню бібліотечних уроків допоможуть не тільки мені в роботі, а й бібліотекарям району, які не мають досвіду роботи та фахової освіти.

10 гунчак Ірина  
Большое спасибо за поздравления. Жду активного обсуждения.

1-10 11-19
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Друзі сайту

Веб-ресурси бібліотекарів


Copyright MyCorp © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz